Zasady bezpieczniejszej pracy w seksie

Jeśli to tylko możliwe, nie decyduj się na seks bez prezerwatywy.

Stosuj zabezpieczenie do każdego rodzaju seksu: przy seksie oralnym, możesz używać prezerwatyw smakowych, do seksu dopochwowego możesz używać specjalnych grubszych prezerwatyw, które stosuje się też w seksie doodbytniczym.

Używaj dużych ilości żeli, które nawilżą twoją pochwę/odbyt i sprawią, że nawet wiele stosunków w krótkim czasie nie będzie tak bolesnych. Żele stosuj także przy seksie doodbytniczym.

Używaj żeli na bazie wody a nie tłustych substancji. Tłuszcz rozpuszcza lateks, co zwiększa ryzyko pęknięcia prezerwatywy.

Jeśli twój klient chce pieścić ustami i językiem twoje narządy płciowe a ma na ustach opryszczkę (tzw. zimno – małe czerwone pęcherzyki), zaproponuj mu użycie lateksowej chusteczki. Możesz zrobić ją przecinając wzdłuż prezerwatywę. Przyłożysz ją do narządów płciowych a wtedy nie będzie ryzyka, że klient zakazi cię tą opryszczką.

Jeśli to tylko możliwe, odwiedzaj ginekologa. Byłoby dobrze, gdybyś mogła do niego chodzić kilka razy w ciągu roku. Ale koniecznie wybierz się do niego, jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy: wydzieliny z pochwy o przykrym zapachu, pieczenie, swędzenie i ból w okolicy zewnętrznych narządów płciowych i w czasie oddawania moczu. Możesz spytać streetworkerów o lekarza, który będzie mógł cię przyjąć.

Niestety – nie zawsze rozpoznasz, czy twój klient jest na coś chory. Ale zwracaj uwagę na następujące rzeczy:

  • czy z członka nie wydostaje się brunatna, czerwona czy zielonkawa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu,
  • czy w okolicach członka nie ma zaczerwień, podrażnień, pęcherzyków, owrzodzeń.

Jeśli zobaczysz coś, co cię zaniepokoi, w żadnym przypadku nie gódź się na seks bez prezerwatywy. Ale pamiętaj też, że pachnący, czysty klient to nie jest gwarancja, że idziesz do łóżka z kimś zdrowym.